AC DC ConvertersDelta Electronics DPS-1600AB-12 A
DPS-1600AB-12 A
5S-DPS-1600AB-12 A
DPS-1600AB-12 A
AC/DC CONVERTER 12V 1600W
Product Description
| Series: | CRPS |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 132A |
| Power (Watts): | 1600W |